vesti24.mk
ВЕСТИ

АВТОБУСОТ ВО ПЛАМЕН: Објавени фотографии неколку секунди по сообраќајната несреќа

ECA

На социјалните мрежи се објавени фотографии неколку секунди по автобуската несреќа во Бугарија во која загинаа 46 лица.

Ги снимиле возачи кои во тој момент минувале по делницата „Струма“.

На фотографиите се гледа како атобусот е во пламен и веќе се пристигнати противпожарни екипи.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts