vesti24.mk
ВЕСТИ

АЕРОДРОМ ВЕЌЕ НЕ Е НА ВРВОТ- во оваа скопска општина над 240 новозаразени, црни бројки и во Карпош и Гази Баба

ECA

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2140 тестирања, а регистрирани се 364 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-184, Куманово-13, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-12, Тетово-19, Струга-6, Велес-4, Битола-10, Охрид-4, Кавадарци-5, Гостивар-4, Гевгелија-5, Струмица-21, Крива Паланка-5, Радовиш-11, Кочани-17, Пробиштип-2, Македонски Брод-1, Берово-3, Валандово-3, Виница-2, Делчево-4, Свети Николе-11, Кичево-3, Неготино-1.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

• Чаир – 72

• Гази Баба – 140

• Аеродром – 240

• Карпош – 214

• Центар – 241

• Кисела Вода – 138

• Ѓорче Петров – 104

• Бутел – 49

• Шуто Оризари – 17

• Студеничани – 4

• Сарај – 15

• Арачиново – 4

• Илинден – 31

• Сопиште – 3

• Чучер Сандево – 4

• Петровец – 8

• Зелениково – 4

• Странец – 10

• Нераспределен-17

извор:курир.мк

Loading...

Related posts