vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Бикот да избегнува алкохол, Рибите ќе ги стабилизираат финансиите

ECA

ОВЕН

Не ви е поволен ден за работа. Ве очекува период во кој може да имате разни компликации на ова поле. Можно е да ви е потребно време да размислите што сакате од односот со партнерот. Чувствителна кичма.

БИК

Патување во странство ви носи прилика на работното поле да напредувате и да остварите добра соработка. Ако сте слободни, ви следува поволен период за спојување со личност која ќе ви одговара. Избегнувајте алкохол.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекува подобрување на финансиската ситуација. Може да се надевате на нови прилики за проширување на работата. Можно е на љубовното поле да имате можност за убави промени со саканата личност. Добро здравје.

РАК

Може да очекувате поволен ден за работа. Пред вас е шанса да решите некои дилеми кои сте ги имале во минатото. Ве очекува период во кој на љубовно поле ќе го менувате мислењето. Низок притисок.

ЛАВ

Имате многу работа и денешниот ден може да ви биде напорен. Советувајте се околу помош со некој од соработниците. Пред вас е период кој на љубовното поле ви носи прилика за добри промени. Добро се чувствувате.

ДЕВИЦА

Може да очекувате дека ќе имате шанса да почнете со нова работа која ќе ви биде значајна во иднина. Ве очекува ново познанство кое може да ве води до стабилна и сериозна врска. Ќе ви годи прошетка.

ВАГА

Пред вас се поволни околности на работното поле. Може да напредувате и да остварите подобра соработка. Ве очекува возбудлив ден за љубов. Подготвени сте да остварите ново познанство и да се впуштите во авантура. Одморајте што повеќе.

ШКОРПИЈА

Задоволни сте од околностите во кои се наоѓате на работното поле. Очекувајте поволен период. Саканата личност ви пружа емотивна сигурност. Се чувствувате многу добро крај неа. Можни проблеми со забите.

СТРЕЛЕЦ

Потребно е да имате трпение и однапред да го пресметате секој чекор за на работа да бидете поуспешни. Сакате промени на љубовното поле. Монотонија никако не ви одговора во овој период. Немојте да се заморувате премногу.

ЈАРЕЦ

Може да добиете некои нови информации како и нови работни понуди кои ќе ви бидат значајни. Ќе уживате во секој момент кој ќе го минете со личност која ви значи. Вашата врска оди во добар правец. Внесувајте повеќе течности.

ВОДОЛИЈА

Не ја гледате работната ситуација на вистинскиот начин и затоа може да бидете во проблеми. Личност од минатото ви се враќа и покажува дека и натаму има чувства кон вас и сака да бидет повторно заедно. Пад на имунитетот.

РИБИ

Доаѓа мирен период за работа кој е неповолен за да ги стабилизирате своите финансии. Ве очекува поволен ден. Односот со саканата личност може да ви напредува ако се фокусирате кон тоа. Низок притисок.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts