vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Вагата се бори за љубовта, Бикот сака промени

ECA

ОВЕН

Не ви е лесно да ги решите проблемите кои толку ве оптовариле затоа што немате со кого да ги поделите. Се повлекувате во себе и не ги приметувате своите прилики за новите познанства кои ви се укажуваат. Наклонетост кон гоење е нагласена.

БИК

Чувствувате дека ви се потребни промени на работното поле, но нема да можете брзо да ги почнете. Една личност ќе покаже интерес за вас, а вам ќе ви треба време да одлучите дали сакате врска со неа. Проблеми со несоница.

БЛИЗНАЦИ

Премногу се потпирате на други луѓе и не ви е лесно некои работи да ги превземете на себе и сами да ги завршите. Ќе запознаете личнсот која во вам ќе раззбуди радозналост, но и чувство на несигурност и страв. Нервниот систем ви е чувствителен.

РАК

Денеска може да донесете пресудни одлуки за вашата иднина. Пред вас е добар ден. Се чувствувате осамено, иако сте во врска, не сте задоволни од односот со партнерот. Хронични проблеми ве мачат.

ЛАВ

Многу веројатно дека ќе морате да менувате некои работи на полето работа во следниот период. Сфаќате се повеќе дека партнерот сака да му бидете максимално посветени и неговата посесивност ви пречи. Избегнувајте алкохол.

ДЕВИЦА

Финансиските пресврти ви носат доста стрес и тензии и чувствувате дека тлото под нозете ви бега. Можно е да имате проблеми во љубовната врска поради партнерот кој не е искрен. Проблеми со уринарниот тракт.

ВАГА

Можно е да правите големи грешки кога е во прашање работата, и дека ќе ви биде потребно доста време да ги исправите. Иако чувствувате дека постојат поголеми проблеми меѓу вас и саканата личност, вие се борите за љубовта. Проблеми со главоболка.

ШКОРПИЈА

Дошло време да се посветите на тоа да ја проширите работата и некои работи да ги менувате на подобро. Свесни сте колку маани има вашиот партнер и ги прифаќате без оглед на се, затоа што навистина го сакате. Проблеми со песок во бубрезите.

СТРЕЛЕЦ

Можно е долго да чекате на остварување на работен проект кој ќе ви донесе подобрување на финансиите. Моментално љубовта не ви е на прво место, туку сте свртени кон некои други работи. Ве мачи хроничен умор.

ЈАРЕЦ

Не сакате да се прилагодувате на другите, и подготвени сте на работното поле да го најдете најдоброто можно решение. Вашата врска со саканата личност полека доаѓа до неповолна фаза и ви се јавуваат нови проблеми. Проблеми со алергијата се можни.

ВОДОЛИЈА

Ќе имате повеќе слободно време во текот на денешниот ден, затоа што ќе немате многу обврски. Се повеќе сте сигурни дека крај моменталниот партнер сакате да остварите стабилност на љубовното поле. Не и требало да имате проблеми.

РИБИ

Исфрустрирани сте поради односот на своите соработници и на работното поле ве следат многу нервози и проблеми. Многу ви е убаво со моменталниот партнер и се чувствувате добро кога минувате време заедно. Проблеми со притисокот.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts