vesti24.mk
ЗАБАВА

Важно: Одговорете што гледате на оваа фотографија и дознајте дали сте анксиозни

ECA

Фотографијата е направена во снежна околина, а она што многумина ги буни е што не можат да се одлучат дали гледаат човек со ранец како бега во шумата или куче кое трча од шумата кон фотоапаратот.

Каде ќе го фокусирате погледот дефинитивно игра улога што ќе видите на фотографијата, но тоа делумно зависи и од психолошката состојба.

Наводно, луѓето кои искусуваат високо ниво на анксиозност во моментот, се посклони да видат човек како трча кон шумата.

Што видовте вие?

извор:курир.мк

Loading...

Related posts