vesti24.mk
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Ватс Ап воведува нова функција, пораките со неа исчезнуваат

ECA

Социјалните мрежи постојано работат на заштита на приватноста на корисниците и воведуваат нови функции.

Ватс Ап денес претстави дека воведува функција која се однесува на испраќањето на видеа или фотографии.

Новата „Погледни еднаш“ функција им овозможува на корисниците да пратат видео снимка или фотографија која може да се погледнете само еднаш, по што содржината исчезнува.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts