vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Верна, храбра и секогаш искрена: Зошто во животот треба да имате барем по една Девица

ECA

Личностите родени во знакот на ДЕВИЦА се оние на кои можете секогаш да се потпрете за било што.

Започна владеењето на Девицата и ќе трае се до 23 септември. Девицата е шестиот знак во зодијакот. Таа е женски и земјен знак, и по својата природа е рационална и борбена. Елементот на Девицата е земја, па личностите родени во овој хороскопски знак воглавно се занимаваат со конкретни нешта кои можат да ги искористат во пракса.

Девиците се реалистични и им веруваат исклучиво на своите чувства и логика, тие размислуваат аналитички и пристапуваат доста плански, па дури и кога се во прашање секојдневни активности како купување. Никогаш нема да се случи некој да ги натера да потрошат пари на нешто што не им е потребно или на некое друго место кога можат да најдат некое поефтино.

Тие дури ни некои факти не ги земаат „здраво-за-готово“ без претходно да не направат проверка, освен ако не се изнесени од страна на авторитети на кои им веруваат, а такви ги има вистински малку со оглед на тоа што Девиците се доста скептични, а нивниот вроден перфекционизам ги тера секогаш да го поклонуваат своето внимание на деталите.

Девицата е знак кој никогаш не препушта ништо на случајноста. Сака да држи се под контрола и да биде запрашана за се. Многу анализира, многу размислува за да се заштити себеси. Внимателна е и на работното место и затоа може да биде успешна.

Девиците го сакаат редот, а тоа ќе го забележите кога ќе влезете во нивниот дом затоа што таму се е на свое место. Природно се склони кон минималистички пристап, мебелот им е практичен, без упадлив ентериер, и речиси е невозможно нешто да ви „боде очи“.

Тоа секако не значи дка не се фантазиери и интересни личности, туку укажува на нивната потреба за едноставно и практично опкружување каде што се им е при рака.

Девиците се сестрани, со нагласен истражувачки дух, тие одлично се справуваат во предизвикувачки работи кои бараат прецизност, точност и концентрација.

Девиците се секошга искрени и го кажуваат она кое го мислат. Со нив секогаш знаете на што сте. Отворени се како во врските така и во односите со другите луѓе. Дури и ако некој не им се допаѓа, нема да се плашат да го кажат тоа отворено и да му го дадат до знаење на личноста. Отворено покажуваат наклонетост кон личностите чие друштво им годи. Од жена Девица нема никогаш да слушнете како озборува или трачари. Тоа едноставно не е нивен стил.

Девиците никогаш не забораваат ништо, дури ни најситните детали. Тие се полни со идеи, кретивни и имаат бујна фантазија. Ако имате некој близок роден во хороскопскиот знак Девица, слушајте ги нивните совети затоа што ќе ви бидат од сигурна помош.

Девиците се вистински пријатели со чиста и топла душа, а нивната позитивна енергија и харизма ќе ве освои. Со оглед на тоа што се позитивни личности и искрени и верни пријатели, Девиците се миленици на сите. Девиците се одговорни и организирани. Ретко прават грешки затоа што се дисциплинирани и секогаш сакаат да ги држат сите конци во рацете. За малкумина може да се каже дека се тактични, а Девиците се токму такви. Иако на прв поглед можат да ви делуваат срамежливи и повлечени, откако ќе ги запознаете подобро ќе сфатите дека сте биле во заблуда. Девиците се исклучително храбри и никогаш не се откажуваат од своите цели. Тие се во состојба да се борат како лавици и на тој пат никој и ништо не може да им се спротивстави.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts