vesti24.mk
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВЕЧЕРВА ВРНЕ СНЕГ БЕЗ ПРЕСТАН: Еве каде во Македонија имаме вистинска зимска идила и над 60 сантиметри снег! (ФОТО)

ECA

Времето утре ќе биде претежно облачно, попладне и во текот на ноќта кон недела со врнежи од дожд кои поради продор на постудена маса ќе има услови повремено да преминуваат во снег и на некои повисоки места во северните делови, а можна е и локална појава на замрзнат дожд.

Ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер.

Инаку во моментов снег без престан врне на Попова Шапка каде досега се наврнати над 60 сантиментри снег.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts