vesti24.mk
ВЕСТИ

Вечерва втор случај на полициска бруталност: Полицајци влечат и тепаат луѓе во автомобил (ВИДЕО)

ECA

Откако денеска на социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како полициски службеници брутално претепуваат луѓе во Битола, вечерва втор случај на полициска бруталност во Скопје.

На видеото кое кружи на социјалните мрежи се гледа како полицајци запираат автомобил и од него брутално тегнат и тепаат луѓе.

Засега властите молчат речиси целиот ден за срамната бруталност на полицајците во Битола, а камо ли да се огласат за вечерашниот настан кој повторно ја згрози јавноста, погледнете.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts