vesti24.mk
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВИДЕО: Борисов најави вето по самитот во Загреб ако Македонија не го исполни договорот

ECA

Бугарскиот премиер, Бојко Борисов имаше прес-конференција за самитот во Загреб на која најави вето ако Македонија не го исполни договорот. Според Борисов, сите земји го поддржале, односно дека исполнувањето на договорот е дел од заклучокот на ЕУ.

Изявление на премиера Бойко Борисов след Срещата на върха ЕС-Западни Балкани

Gepostet von bTV Новините am Mittwoch, 6. Mai 2020

извор:курир.мк

Loading...

Related posts