vesti24.mk
ЗАБАВА

Видео кое ќе ве насмее до солзи: Највисокиот кошаркар во НБА лигата, на 24-годишна возраст учи да плива

ECA

-Час по пливање за Тако. Сенегалскиот Фелпс, објави Енес Кантер, кој заедно со Џејлен Браун го учеа да плива во базен нивниот соиграч од Торонто, Тако Фал, кој е највисокиот играч во лигата со 226 сантиметри.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts