vesti24.mk
ВЕСТИ

ВИДЕО: Навредите на Заев кон народот на кои граѓаните можат да одговорат на 15-ти јули

ECA

-На таков народ да му е*ам мајката! Е*бем ти народ таков! Море мамето мамино ќе му го е*ам! Се ќе соберам на купче и шуто и рогато се! Мамето ќе им го е*ам после на сите што ќе ми влезат во коалиција! Е*аму името е*аму!, ова се само дел од навредиде на лидерот на СДСМ Зоран Заев кои пред извесно време имаше можност јавноста да ги слушне од објавените аудио бомби.

Лицата над 18 години на 15-ти јули можат да одговорат на прашањето:

Дали овој човек заслужува доверба од народот на Република Македонија? Излези и гласај! Македонија е во твоите раце!, стои во објавеното видео на каналот на ЈуТјуб на ВМРО-ДПМНЕ.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts