vesti24.mk
ЗАБАВА

ВИДЕО: Неверојатна средба помеѓу автомобил и стадо елени

ECA

Налетување на диви животни за време на патување не е реткост, а често знае да биде и опасна ситуација.

Токму таква една е забележана во Полска. Возач на автомобил „БМВ“ имал средба со стадо елени. Тој се обидел да избегне судир со првиот елен кој излетал од шумата, но по него се појавило цело стадо.

Дел од нив успено го прескокнаа автомобилот, но еден заврши директно во него. Исплашен тој повторно скокна врз автомобилот и се врати назад во шумата.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts