vesti24.mk
ЗАБАВА

ВИДЕО: Ова е новото оружје против криминалците, полицајци на ролерки

ECA

Припадниците на пакистанската полиција добија ролерки, а Russia Today објави видео во кое полицајците демонстрираат и посебна тактика со пукање од службено оружје.

Колку ќе им помогнат ролерките во извршувањето на должноста покажаа во снимката во која демонстрираа како спречуваат крадци.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts