vesti24.mk
ЗАБАВА

ВИДЕО: Ова се најстрашни дестинации на планетата, овие места никако не треба да ги посетите сами

ECA

Периодов немаме многу избор кога станува збор за патување, но во нормални услови, сите избираат некоја популарна дестинација со многу знаменитости. Но, ако веќе ви досади од ваквите патувања, кога ќе помине пандемијата, зошто да не посетите некоја од најстрашните дестинации на Земјата?

Сигурно досега сте слушнале за Припјат – градот кој е во непосредна близина на Чернобил. Овде радијацијата сè уште е на опасно ниво и на некои места може да биде смртоносна, но овој напуштен град сепак е позната туристичка дестинација…

Погледнете го видеото со најстрашните места за посетување, сигурно ќе разбуди мешавина на чувства во вас. И ако решите да патувате таму – не одете сами!

извор:курир.мк

Loading...

Related posts