vesti24.mk
ЗАБАВА

ВИДЕО: Од пластична канта направете модерна табуретка, идеја која воодушеви над 2 милиони луѓе

ECA

Искоритете стара пластична канта и направете убаво парче мебел.

Табуретката која ќе ја направите од канта може да ви служи за седење или за складирање на пример на детски играчки, ситници….

Покрај пластичната канта потребни ќе ви бидат и сунѓер, ткаенина за обложување, украсни копчиња, пиштол за топол лепак.

Целата постапка погледнете ја во видеото кое брои над 2 милиони прегледи.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts