vesti24.mk
ВЕСТИ

ВИДЕО: По сообраќајката, на автопатот Скопје-Тетово се вози во спротивна насока

ECA

Попладнево, на автопатот Скопје – Тетово се случи сообраќајна несреќа, во која со повреди се здобија една 20-годишна девојка и една малолетничка, објави Сител.

Автопатот е во прекин поради отстранување на возилото, но некои автомобили и понатаму возат во обратна насока до патарината.

Како што информираше Сител, девојките се во добра здравствена состојба, но ќе бидат задржани во болница.

Погледнете снимка од местото на настанот:

извор:курир.мк

Loading...

Related posts