vesti24.mk
ВЕСТИ

ВИДЕО: Пристигнување на Благодатниот Оган во Бигорски манастир- ГОЛЕМ БАГОСЛОВ ЗА СИТЕ

ECA

Пристигна Благодатниот Оган од Ерусалим во Бигорскиот Манастир.

-И оваа година, по милоста Божја, нашата Татковина и христијанскиот народ во неа ќе бидат озарени од зраците од Светата Светлина, која на секоја Велика Сабота засветлува од празниот ерусалимски Гроб на славно Воскреснатиот од него. Благодатниот Оган претставува голем благослов за сите луѓе, бидејќи, како сведок на Воскресението Христово, ја испраќа светлосната порака за победата над смртта, велат од Бигорски манастир.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts