vesti24.mk
ЗАБАВА

ВИДЕО: Тркало удира во куќа со брзина од 105 км/ч

ECA

Не е реткост од автомобилот во сообраќајот да отпадне некој дел, но кога ќе отпадне тркало тоа почувствува целата улица.

Ова видео доаѓа од сојузната држава Охајо каде едно тркало испаднало од автомобил и залутало во комшилукот.

Тоа залутано тркало со брзина од 105 км/ч удрило во куќа, чија камера го забележала овој момент.

Тркалото скршило прозорец, еден столб па дури и заѕвонило на вратата.

Тркалото коа испаднало од возилото направило прилично голема штета, но за среќа никој не е повреден во оваа случка.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts