vesti24.mk
ВЕСТИ

Владата закажа седница – се очекува конечна одлука за начинот на почеток на учебната година

ECA

Владата на Република Северна Македонија денеска напладне ќе одржи седница преку видео-конферециска врска.

За заклучоците од седницата, владината прес-служба ќе информира со соопштение по нејзиното завршување.

На седницата треба да биде донесена и одлука за тоа како ќе изгледа учебната година од септември.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts