vesti24.mk
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Кукавички е Мицкоски сега да поднесе оставка

ECA

На новинарско прашање на денешната прес конференција за коментар за барањата на СДСМ за оставка на Мицкоски, портпаролот Димче Арсовски рече дека ова прашање веќе е одговорено и претходно од страна на партијата, од страна на претседателот Мицкоски итн.

„Сега би било кукавички чин оставка во овие околности, кога Зоран Заев и СДСМ буквално ја тероризираат и ја крадат цела држава. Така да сметам дека ова е завршена тема на којашто не би имале што повеќе да додадеме, така да подобро да се фокусираме на криминалот кој што го прави СДСМ“, рече Арсовски.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts