vesti24.mk
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Предлогот за избор на Претседател на Собранието е плод на хибридната коалиција со стари кадри и без кредибилитет

ECA

Факти на денот:
1. Семејството Бочварски од Штип ги шири тендер зделките во Министерството за транспорт и врски.
2. Блокирани над 100.000 сметки, 40.000 пензионери оставени сами на себе, Зоран Заев и Нина Ангеловска знаеле и ништо не превземале за пропастот на Еуростандард банката.
3. Предлогот за избор на Претседател на Собранието е плод на хибридната коалиција со стари кадри и без кредибилитет, мнозинството кое што се потпиша на оваа кандидатура денес го губи образот.
4. Плод на измамничката коалиција СДСМ-ДУИ се тендерите, криминалот и продолжување на бизнис зделките на семејството Заеви.

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

извор:курир.мк

Loading...

Related posts