vesti24.mk
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: Пропаѓањето на Еуростандард банка е поради скриени бизнис интереси на одредени структури блиски до власта, обвинителството молчи

ECA

Факти на денот:
1. Пропаѓањето на Еуростандард банка е поради скриени бизнис интереси на одредени структури блиски до власта, обвинителството молчи.
2. СДСМ кокаинска, директор на Шилегов и СДСМ фатен со кокаин.
3. Приватна струмичка агенција за обезбедување блиска до власта зела тендери во висина од 21 милион евра од џебот на граѓаните.
4. Венко Филипче е одговорен за неуспехот во борбата против короната, бидејќи единствено на што е посветен се парцелите и хациендата во Нерези.
5. ВМРО-ДПМНЕ предлага 3 модули за образовниот процес: физички, комбиниран и онлајн, владата нема ниту план ниту смелост да го имплементира и да превземе одговорност за учениците да не губат година.
6. СДСМ и Заеви свесно ја покачија цената на електричната енергија, само за да делат профит над 21 милион евра преку струмичката агенција за обезбедување.

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

извор:курир.мк

Loading...

Related posts