vesti24.mk
ЗАБАВА

Водителите ги облеа ладна пот- репортер буквално го однесе ураганот Лаура додека известуваше во живо (ВИДЕО)

ECA

Репортерот на Ен-Би-Си Њуз Џеј Греј се јави во живо во утринската програма известувајќи за ураганот Лауира кој ги погоди САД, а снимката преплаши голем број од гледачите.

Тој известуваше од Лејк Чарлс во Луизијана, а во еден момент ветрот го однесе.

-Ова е мало затишје, но чувствувам дека повторно доаѓа. Можете да почувствувате како се засилува, вели Џеј.

Водителите во студио беа во неверување, па ја скратија програмата и од него побараа да се врати на безбедно.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts