vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Водолијата лесно ја препознава добитната комбинација, Лавот има таен обожавател

ECA

ОВЕН

Се појавуваат добри прилики кои би требало да ги искористите. Сега приметувате дека вредниот труд и тоа како може да се исплати. Некој веќе долго време сака да ви се приближи, но не знае како. Се е во ред.

БИК

Прилично сте упатени на туѓи работи, намерата ви е да оставите добар впечаток на околината, и тоа ви поаѓа од рака. Ви сте обожавани од страна на партнерот. Се чувствувате како насреќна личност на светот. Одлично здравје.

БЛИЗНАЦИ

Позитивните случувања на полето комуникација, јавни настапи, патувања, едукација… Ќе бидете во прилика да ги остварувате нови контакти и врски. Тоа ве освежува. Се трудите да бидете добри.

РАК

Придржувајте се на испробани формули во работата, затоа што така со својата професионалност ќе осигурате сигурен успех. Ќе запознаете личност која ќе ве поттикне да размислите за сериозна врска. Проблеми со варењето.

ЛАВ

Динамиката која денеска е присутна и факторите на ризик, одговараат на вашата аналитичка природа. Некој тајно е обожува. Надгледувајте го добро вашето опкружување. Белите дробови ви се слаби.

ДЕВИЦА

Сериозно ќе морате да ги согледата своите приватни и работни ситуации во животот. Не мешајте едно со друго. Може да имате нов почеток на врска. Болки во грбот.

ВАГА

Имате успех на работното поле. Сите очи се вперени во Вас. Љубовен занос ве следи во текот на целиот ден. Нагласени се страстите со партнерот. Не ви недостасува ништо.

ШКОРПИЈА

Планетарните аскептки ве насочуваат да превземете активна улога на одговорност. Кон саканата личност бидете нежни, чувствителни, покажете ги емоциите. Се е во најдобар ред.

СТРЕЛЕЦ

Овој ден најавува случувања кои бараат лично докажување и усовршување. Не дозолувајте љубомората да ве однесе на лош пат. Мигрена.

ЈАРЕЦ

Вашите амбиции ќе кулминираат. Вашата спобособност и цел кои сте ги поставиле, носат резултати. Не заборавајте дека во љубовта треба да давате. Така и себе и партнерот ќе си олесните многу ситуации. Нозете ви се вкочанети.

ВОДОЛИЈА

Ситуацијата е поволна за различни трансакции, инвестирања и кредитни ангажмани. Вие лесно ќе ја препознаете добитната комбинација. Немате причина за грижи. Партнерот ве обожава. Одлично здравје.

РИБИ

Нема потреба за грижи и нервози, се ќе дојде на свое. Ако скоро сте влегле во врска, таа може да биде од траен карактер. Уживате со партнерот. Повреда на горните екстремитети.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts