vesti24.mk
ЗАБАВА

Волшебна глетка над планетата Земја: Руски коснонаут снимил поларна светлина, но и чудна појава (ВИДЕО)

ECA

Рускиот космонаут Иван Вагнер направи неверојатна видео снимка од поларна светлина од Меѓународната вселенска станица, но и уште едно изненадување кое го нарекол „весленски гости“.

-На видеото ќе видите уште нешто, не само поларната светлина. Се чини дека пет летачки објекти летаат еден до друг, напишал Вагнер во својата објава на социјалните мрежи.

На крај ќе се испостави дека тоа е сателит во вселената, а рускиот косонаут ја фатил таа рефлексија.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts