vesti24.mk
ВЕСТИ

Во Бугарија уапсен убиецот на Мартин Нешковски

ECA

Министерството за внатрешни работи соопшти дека Бугарската полиција денеска го уапсила Игор Спасов, осудениот за убиството на Мартин Нешковски во 2011 година.

По Игор Спасов беше распишана меѓународна потерница.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts