vesti24.mk
ВЕСТИ

ВО ЖИВО: Започна протестот за осудените во случајот „Монструм“

ECA

Започна протестот кој што беше најавен за денеска за случајот „Монструм“.

Насобраните граѓани ќе се движат од паркот во општина Чаир до судот па ќе продолжат кон владата.

Претходно од МВР соопштија дека денеска поради најавен протест, од 13 часот затворени за сообраќај ќе бидат улиците: „Христијан Тодоровски-Карпош“, „Џон Кенеди“, „Цветан Димов“, булеварите „Крсте Мисирков“ и „ Гоце Делчев“, улиците „11-ти Октомври“ и „Васил Главинов“, булеварите „ВМРО“ и „Илинден“ и други околни сообраќајници. Улиците ќе бидат затворени за сообраќај се до завршување на протестот.

Видео: Лајм ТВ

извор:курир.мк

Loading...

Related posts