vesti24.mk
ВЕСТИ

ВО ЖИВО: Започна протестот на ВМРО-ДПМНЕ против поскапување на струјата

ECA

Започна првиот од серијата граѓански протести на ВМРО-ДПМНЕ , кои ги најави лидерот на партијата Христијан Мицкоски.

Протестот е против зголемувањето на цената на струјата.

Партијата ги повика граѓаните на протестот, за како што велат, време е за обединување против оваа власт која е мафија и која продолжува да се богати на грбот на народот.

Протестот започна пред Министерството за правда, а ќе заврши кај Регулаторната комисија за енергетика.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts