vesti24.mk
ВЕСТИ

ВО ЖИВО: Скопје и денеска блокирано, ВМРО-ДПМНЕ протестира на три локации (ВИДЕО)

ECA

ВМРО-ДПМНЕ денеска повторно ќе го блокира Скопје.

Протестот ќе се одвива на три локации, пред Владата, пред Министерството за правда и Министерството за надворешни работи со почеток во 17 часот.

КУРИР протестот ќе го пренесува во живо.

Од ВМРО-ДПМНЕ ги повикуваат граѓаните да им се приклучат на блокадите.

-Го предупредуваме македонскиот народ, граѓаните на Македонија на будно следење на тоа што се спрема, што се подготвува, на тоа што се преговара. Да не молчиме. Бараме оставка на Заев, слобода на народот, велат од партијата.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts