vesti24.mk
ВЕСТИ

Во Скопје започна да паѓа приот снег

ECA

Се остварија предидувањата на УХМР и во овие моменти во Скопје штотолку започна па паѓа првиот снег.

облачно со засилен северен ветер и со повремени врнежи претежно од снег. Врнежите ќе бидат со слаб, а во западните делови на места со умерен интензитет, а во Скопје и околината времето ќе биде облачно со засилен северен ветер и со повремени врнежи претежно од снег.

Утринската температура ќе достигне до нула степени, а дневната до 4 степени.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts