vesti24.mk
ВЕСТИ

ВРНЕ СНЕГ БЕЗ ПРЕСТАН- вечерва вистинска зимска идила во најпознатиот туристички центар (ВИДЕО)

ECA

Уторво во Маврово на високиот дел на планината Бистра може да се забелижи вистинска снежна идила.

Камерите го регистрираа снегот кој синоптичарите го најавуваа деновиве.

Времето денеска во државата е студено и ветровито.

Најавата е дека поларен бран ја зафати Македонија.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts