vesti24.mk
ВЕСТИ

Героски:Мицкоски има капацитет да ги издржи притисоците

ECA

Некоректен е односот од СДСМ кон ВМРО-ДПМНЕ, но и кон ДУИ, но со ДУИ заврши сега затоа што е внатре во Владата. Нема што некој да се меша во внатрепартиски работи на опозициксите партии, па и на ВМРО-ДПМНЕ, рече новинарот и аналитичар Бранко Героски на гостувањето на емисијата Само вистина на телевизија Канал 5.

Според Героски не е работа на владеачката партија, СДСМ да ги уредува односите во другите опозициски партии.

-Читав и во едно соопштение зборат за ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски. Мислам дека тој има капацитет и може да ги издржи притисоците и утре кога ќе заврши тоа внатре што ќе речат овие што мешале во внатрепартиските работи, рече Героски.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts