vesti24.mk
ЗАБАВА

Ги офарбавте прстите додека вапцавте јајца, овие состојки ќе ви помогнат да ги исчистите

ECA

Често вапцањето јајца завршува и со боја на прстите.

Бојата измијте ја додека е свежа и тоа неколку пати пред кожата да ја впие.

Потоа земете парче ткаенина, натопете ја во оцет и добро истријте го офарбаното место. Ткаенината ќе ја впие бојата.

Ако имате многу боја на рацете, направете раствор од сода бикарбона и оцет и нанесете на офарбаното место. Потоа добро измијте ги рацете.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts