vesti24.mk
ЗАБАВА

Ги спасила мачка, тројца станари преживеале пожар во зграда благодарение на домашното милениче

ECA

Живот на тројца станари во американскиот град Сиракјус изгледа дека биле спасени од мачка, бидејќи ги разбудила откако избувнал пожар.

Пожарот избувнал во саботата наутро по локално време, на првиот кат од зградата, а според зборовите на пожарникарите, мачка ги разбудила станарите.

Тие потоа биле евакуирани.

Пожарот бил изгаснат за околу 20 минути по пристигнување на противпожарните екипи.

Двата ката биле евакуирани, иако пожарот бил проширен само на првиот кат од зградата.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts