vesti24.mk
ЗАБАВА

Голфер направи неверојатен потег со своето Ферари од 5 милиони евра (ВИДЕО)

ECA

Интегрален дел од подготовките за професионален голфер е справување со стресни ситуации и притисок, а Јан Поултер се справува на посебен начин.

Поултер е познат и како голем обожавател на Ферари, а во својата колекција собра сè од т.н. збирка „Ферари пет“, односно има 288 GTO, F40, F50, Enzo и Ferrari LaFerrari. Судејќи според последната снимка, тој не ги користи само за возење.

Имено, откако ја провлече топката низ скапиот АМГ ГТ63С, еден од следбениците го праша дали е толку сигурен во своите способности и истото да го стори со Ферари, моделот LaFerrari Aperta. Тој го прифати предизвикот, но го остави покривот отворен за да го отежни предизвикот. За разлика од Мерцедес, кој има цена помала од 200 000 евра, тука станува збор за Ферари што не можеше да се набави за помалку од 2,4 милиони евра, а последната копија е продадена за повеќе од 8,5 милиони евра.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts