vesti24.mk
ВЕСТИ

Градоначалникот на Бутел заразен со коронавирус

ECA

Градоначалникот на Бутел, Велимир Смилевски на својот Фејсбук профил пишува дека по малите симптоми кои ги почувствувал, веднаш направил тестирање за коронавирус и тестот е позитивен.

„Затоа уште еднаш апелирам до сите да не го потценувате вирусот и можноста за зараза и да бидете максимално внимателни. Доколку кај вас или ваши блиски забележите и најмал симптом консултирајте ги матичните лекари и не одбивајте да се тестирате. Изразувам жалење и се извинувам доколку несвесно последниве денови сум довел некого во незавидна позиција“, додава Смилевски.

Почитувани пријатели,

И покрај строгото почитување на мерките, сакам да ве информирам дека денеска по малите симптоми…

Posted by Velimir Smilevski on Monday, October 5, 2020

извор:курир.мк

Loading...

Related posts