vesti24.mk
ВЕСТИ

Граѓаните никако да научат дека мора да носат маски, казнети 437 лица за едно деноноќие

ECA

Во текот на изминатото деноноќие (31.08/01.09.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 437 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts