vesti24.mk
ЗАБАВА

Две состојки го намалуваат високиот притисок за неколку минути

ECA

Еве еден едноставен рецепт со две природни состојки кои го намалуваат високиот крвен притисок.

Една од нив е лимонот. Тој е чудесен во борбата пртови токсините кои се натрупуваат во организмот посебно кога задржувате течности.

Лимонот има диуретични способности. Не заборавјте дека тој содржи големи количества вода што го прави идеален за безопасно прочистување на организмот.

Треба да пиете една или две чаши лимонов сок без шеќер секој ден. Ако тоа го правите за време на оброк, ќе му помогнете на телото да се прочисти. Ги отстранува и состојките кои можат да го засилат стресот.

Втората состојка е магдоносот. Цел лимон испасирајте со магданос во блендер и смесата конзумирајте ја на гладно. Целта е со помош на овие две состојки да се исфрли вишокот течности од организмот кои водат до појава на висок крвен притисок.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts