vesti24.mk
ЗАБАВА

Девојки качени на ковчези тверкаат на покојните, еден од нив беше отворен-од тоа што се случи потоа ќе подзинете (ВИДЕО)

ECA

Во последните неколку месеци светот го обиколија видео снимки од жителите на Гана за кои нормалана појава е играњето за време на погребите.

И додека овие снимки насмеаја многумина, на социјалните мрежи пристигна нешто уште пострашно.

Имено на социјалните мрежи се појавија видео снимки на кои се гледа како девојки тверкаат за време на погребни церемонии врз ковчезите на покојните.

Бизарните сцени иако се шокантни и неочекувани за целиот свет, во оваа земја тоа е нормална појава.

Покрај тоа во позадина се слуша и гласна музика, но и плачењето на блиските, а во еден момент на едно од видеата се гледа како и девојката го бакнува покојникот погледнете.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts