vesti24.mk
ВЕСТИ

Денеска во Скопје приведен криминалец баран со потерница

ECA

Денеска во 15.15 часот на кеј „13-ти Ноември“ во Скопје, полициски службеници од ЕВР Кисела Вода-Отсек Потраги, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода Е.С.(36) од с.Танушевци, скопско, за издржување затворска казна од три години за сторени кривични дела по член 297 и член 300 од Кривичниот законик.

Лице ќе биде предадено на казнено поправна установа.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts