vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Дневен хороскоп – овој знак време е да направи голема промена на љубовен план, особено овој знак да внимава на своето здравје

ECA

ОВЕН

Работа: Ако не внимавате на работата, би можеле да станете склони кон мали грешки.

Љубов: Партнерот ви е верен и среќни сте кога сте заедно. Ве очекува поволен период.

Здравје: Можна е минлива главоболка.

БИК

Работа: Неопходно е да се работи на концентрација. Обидете се да ја сфатите вашата работа малку посериозно.

Љубов: Можеби ќе ви пречи мешањето што се случува во вашата емотивна врска. Имате впечаток дека партнерот не е искрен.

Здравје: Ќе ви годи одмор

БЛИЗНАЦИ

Работа: Можеби не сте сигурни дали да ја смените работата сега. Дајте си време да размислите за уште некои понуди.

Љубов: Помеѓу вас и вашата сакана има мали проблеми, но шансата да најдете компромис постои.

Здравје: Потребен ви е сон

РАК

Работа: На работа го давате својот максимум и многу ви е важно да ги постигнете најдобрите можни резултати за да бидете задоволни.

Љубов: Можеби ќе имате помали потешкотии во односот со партнерот. Инаетот зема замав.

Здравје: Променете ги лошите навики.

ЛАВ

Работа: Денеска нема да можете да го постигнете тоа што сте го зацртале на деловно поле. Не е добар ден за вас.

Љубов: Заинтересирани сте да започнете нова врска. Имате впечаток дека сте долго време сами и сакате да го промените тоа.

Здравје: Можни се проблеми со зглобовите.

ДЕВИЦА

Работа: Можно е да ве чека променлива фаза во која нема да бидете сигурни за работата. Загрижени сте и за финансиите.

Љубов: Ви се допаѓа личност која покажала дека е подготвена да се потруди да ве освои.

Здравје: Можни се проблеми со коските.

ВАГА

Работа: Важно е да се организирате што е можно подобро за да можете да бидете во чекор со бурното деловно темпо.

Љубов: Саканата личност и нејзината љубов ќе ви го разубават денот. Можете да очекувате поволен период за вашата врска.

Здравје: Грижете се за вашето здравје.

ШКОРПИЈА

Работа: Ви треба уште малку време за да донесете конкретни важни одлуки на деловното поле.

Љубов: Можно е да ви недостига личност која многу ја сакавте во минатото. Може да очекувате поволен ден.

Здравје: Проблеми со несоница.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ве очекува фаза во која ќе имате доцнења во исполнувањето на деловните обврски. Ова ви создава компликации.

Љубов: Ви се чини дека не можете да најдете компромис со саканата личност.

Здравје: Потрудете се денеска да не се форсирате.

ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекува поволен ден за да ги реализирате плановите што ги имате пред себе. Посветете се на вашите обврски.

Љубов: Не се откажувате од личноста за која се грижите и подготвени сте на некој начин да се жртвувате за љубовта.

Здравје: Зајакнување на имунитетот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Може да очекувате помалку компликации во комуникацијата со претпоставените, како и помал стрес на работа.

Љубов: Партнерот покажува дека не ви верува доволно, но со текот на времето ќе успеете да ги решите проблемите.

Здравје: Можно е да сте под стрес.

РИБИ

Работа: Доколку сте без работа, можете да очекувате дека ќе имате можност тоа да го промените во наредниот период.

Љубов: Време е да се фокусирате на врската со саканата личност.

Здравје: Грижете се за вашите бубрези.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts