vesti24.mk
ВЕСТИ

Доколку утре се враќате од продолжениот викенд во Охрид ова мора да го имате на ум- сообраќајот во прекин!

ECA

На 31 август, понеделник, на патниот правец А2 Кичево – Охрид, на делницата Пресека – с. Врбјани, помеѓу 12:00 – 15:00 часот, сообраќајот ќе биде во прекин во период од 15 – 20 минути поради изведување градежни работи.

Во наведениот период Г.П. Илинден – Струга ќе врши минирање), информира АМСМ.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts