vesti24.mk
ЗАБАВА

Домашна задача стана хит: Дете требало да ја опише својата мајка – сите се смеат, а таа сигурно ќе се расплаче од мака (ФОТО)

ECA

Домашната задача на едно дете од Хрватска, стана хит на социјалните мрежи.

Сите се смеат, но изгледа дека само на мајката ова нема да и биде смешно.

На учениците им била дадена задача да ја опишат својата мајка.

Еве што напиша едно дете:

„Мојата мајка се вика Неда. Таа има 42 години и  е ниска. Има светло сини очи и златно-кафена коса. Сака чварки со кромид. Каква е со другите луѓе, на тато му го уништи животот. Јас чувствувам љубов кон неа” – напиша детето.

Оваа домашна задача стана хит. Сите се смеат на овие искрени детски зборови, но неговата мајка сигурно ќе се расплаче од мака.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts