vesti24.mk
ВЕСТИ

Драма во Македонија: Фудбалски судија нападнат, натпреварот прекинат

ECA

Вчера во 18:00 часот во Полициско одделение Велушница-Битола, А.С.(41) од с.Дрслајца, струшко, фудбалски судија, пријавил дека околу 15:45 часот во с.Кравари, на фудбалски натпревар, бил физички нападнат од А.Р.(25) од Битола, Ј.Ќ.(23) и А.М.(32), двајцата од с.Грнчари, ресенско.

Ј.Ќ. пријавил дека додека бил во прекин фудбалскиот натпревар во с.Кравари, бил физички нападнат од Г.Л.(43) од Струга, помошник фудбалски судија.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts