vesti24.mk
ВЕСТИ

ЕВЕ КОГА ЌЕ ПОЧНЕ ВАКЦИНАЦИЈАТА ВО МАКЕДОНИЈА- очекувано кои ќе бидат првите вакцинирани лица

ECA

Со првите дози на „Фајзер“ вакцините кои ги добивме како донација од Србија, в среда ќе почне вакцинирањето против коронавирусот во нашата земја, истакна министерот за здравство Венко Филипче.

Министерот Филипче потенцира дека вакцинацијата ќе почне со здравствените работници во модуларната клиника во Клиничкиот центар во Скопје.

Филипче во изјавата на граничниот премин Табановце каде беа предадени првите вакцини од Србија, зрази благодарност до српската Влада што отстапија дел од нивните вакцини.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts