vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Еве што им носи хороскопот на овие знаци на првиот ден од работната недела- особено да прочитаат лавовите и девиците

ECA

ОВЕН

Работа: Искористете го денот за комуникација со соработниците и воспоставување на оптимални договори.

Љубов: Кога е љубовта во прашање, многу ви значат другите личност, но поради несигурност може да дојде до проблеми во односот.

Здравје: Солидно.

БИК

Работа: Пробајте да се воздржите од коментари поради избегнување на караници со надредените. Не сте подготвени за компромис.

Љубов: Одличен ден за комуникација и блискост со партнерот.

Здравје: Внимавајте со ладните напитоци.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Нервозни сте, затоа што работните планови не ви одат од рака и од некои дури ќе мора да се откажете.

Љубов: Немојте да го расипувате односот со партнерот поради љубомора.

Здравје: Загрозен репродуктивниот систем.

РАК

Работа: Упорноста секогаш се исплати, а сега стигнува финансиска награда за сиот вложен труд.

Љубов: На ова поле сте блокирани и сами, приметувате дека немате успех во својата област.

Здравје: Внимавајте од изненадувачки повреди.

ЛАВ

Работа: Работата стагнира и сега ви е јасно како се чувствуваат губитниците.

Љубов: На работа можни се некои убави работи врзани за љубовта. Имате прилика да запознаете шармантна личност.

Здравје: Коските ви прават проблем долг временски период.

ДЕВИЦА

Работа: Во тек е неповолен период за финансии. Ве очекува непланирано голем трошок. Соработка со странци ви носи нервоза.

Љубов: Во емотивна смисла сте незадоволни, но неподготвени за промени.

Здравје: Зглобовите ви се чувствителни.

ВАГА

Работа: Не сте задоволни од работната ситуација. Состаноците нема да течат добро, и ќе имате проблем да ги наметнете своите идеи.

Љубов: Тврдоглави сте и пробувате да ги наметнете на партнерот своите правила.

Здравје: Проблеми со алергиите.

ШКОРПИЈА

Работа: Проблемите на работа ве прават несигурен и фрустриран.

Љубов: Сонувате за поранешната љубов која сте ја идеализирале.

Здравје: Можни проблеми со болки во коските или забите.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Недоразбирањето со колегите се заканува да ескалира и да доведе до жестока вербална расправија.

Љубов: Незадоволни сте од љубовната ситуација, но самите сте придонеле за стагнација на оваа област.

Здравје: Проблеми со вените.

ЈАРЕЦ

Работа: Во работна смисла прилично сте дипломатични и отворени за соработка и компромис.

Љубов: Емоциите ви се силни, па поради љубомора може прилично бурно да реагирате.

Здравје: Ќе ви годи одмор во природа.

ВОДОЛИЈА

Работа: Многу сте самоуверени и сметате дека вашите работни планови се најдобри.

Љубов: Емоциите работат и имате потреба на другата страна да зборувате за своите емоции.

Здравје: Минливи проблеми со бешиката.

РИБИ

Работа: Вредни сте и внимавате на секој детал.

Љубов: Имате големи очекувањ. Гледајте поради љубомора да не направите сосема непотребен проблем.

Здравје: Дисбаланс на хоромоните.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts