vesti24.mk
ВЕСТИ

ЕКСПЛОДИРАЛА ПЛИНСКА БОЦА: Во пожар спроти МТВ изгоре бурекчилница (ВИДЕО)

ECA

Како што јавува ТВ21, синоќа во пожар изгорела бурекџилница која се наоѓала спротив македонската национална телевизија.

Пламените јазици успеале да ги локализираат неколку екипи на противпожарната единица од Скопје.

За среќа нема жртви, причинета е само материјална штета.

Според првичните информации, причина за пожарот е експлозија на плинска боца.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts