vesti24.mk
ВЕСТИ

Заев призна дека во Европа го сметаат за варварин кој ги краде нивните пари

ECA

Премиерот Зоран Заев, вечерва во интервју за Македонската телевизија изјави дека европјаните за Македонија сметаат дека е варварско општество кое ги краде нивните пари.

-Ја следев дискусијата што беше отворена во Франција кога требаше да се одлучува во октомври 2019 година ама Советот на Европа и ставовите на претседателот Макрон, таму голем дел од граѓаните мислат дека ние сме едни варварски општества каде што европјаните даваат пари преку своите даноци и тука некој ги кради тие пари, вели Заев.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts