vesti24.mk
ВЕСТИ

Заради објавени статистики му се закануваат со отказ

ECA

Вработен во Заводот за статистика поради објавени информации добива закани дека ќе остане без работното место.

Беким Бериша на својот Фејсбук профил објави што доживеал:

„8 години ги критикував директорите поставени од ДПМНЕ. Осум години НИТУ еднаш не бев повикан во канцеларијата на Директорот за да бидам укорен.

Едно пишување за статистика (завчера) и денес бев повикан во канцеларијата на Директорот, кој што дури се дрзна да ми се закани дека ке ме избрка од работа.

Ако све е како што треба, зошто толку се наљути бре?!

Нека излезе некој и нека наброи кои истражувања не сум ги објавил навремено?! Дури и истражувања кои не се во моите работни задачи а ниту во моето одделение, јас ги вршам. Ама ако сум пишувал на Facebook ке ме избркал од работа?! ОЗБИЛНО?! Ким Јонг Ун лајкс дис!! – открива тој.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts